Belçika’nın ‘Oscar’ı Kürt filmi ‘Zagros’a verildi...

29588 izlenme05 Ekim 2018
Reklamlar

‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödülü Zagros’un

Kürt yönetmen Sehîm Omer Xelîfe’nin ilk uzun metrajlı filmi olan, Belçika ve Kürdistan ortak yapımı  ‘Zagros’ filmi Ostend Film Festivali’nde ‘Ensor En İyi Film ve ‘En İyi Senaryo’ ödülünü aldı.  Filmin başrolünde ise Mardinli Kürt oyuncu Feyyaz Duman yer alıyor.

Belçika’da düzenlenen Ostend Film Festivali’nde Belçika sinemasının Oscar’ı olarak bilinen Ensor En İyi Film ve En İyi Senaryo ödülleri Sehîm Omer Xelîfe’nin ‘Zagros’ filmine verildi.

‘Zagros’ filmi Kasım 2017’de Belçika’da ‘Grand Prix’ ödülünü ve Şubat 2018’de, Fransa’da düzenlenen 35’inci Uluslararası Annonay Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü’nü almıştı.  Yine Kasım 2017’de 18. Arras Film Festivali’nde jüri tarafından “En İyi Yönetmen”, seyirci tarafından ise “En İyi Film” ödülüne layık görülmüştü.

Film, Dubai, Stockholm, Virton ve Ramada film festivallerinde de gösterildi. Film, Zagros adında Kürt bir çobanın hikayesini anlatıyor. Yönetmen Xelife, “Bağdatlı Messi”, “Kahramanlar Ülkesi” ve “Kötü Avcı” filmleriyle 98 ödül almıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Din öğretmeninden 6 kız öğrenciye taciz! Kadınlardan İnanılmaz Balık Tutma Sanatı. Balık İşte Böyle Tutulur... Zina Yapanların Başına Mutlaka Gelecek Olan Olaylar GERÇEKTEN VAR OLDUĞUNA İNANAMAYACAĞINIZ 10 KADIN.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
PARA BİZDE - ŞÖHRET BİZDE