HDP’nin Şırnak adayları için yaptığı tanıtım

20545 izlenme29 Ocak 2019
Reklamlar
HDP’nin Şırnak adayları için yaptığı tanıtım 

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Şırnak merkez ve ilçelerinde gösterdiği belediye eşbaşkan adayları için tanıtım programı düzenledi. HDP İl Örgütü binasında bulunan konferans salonunda yapılan programa, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP ve DBP il ve ilçe örgütü yöneticileri, yerlerine kayyum atanan DBP belediye eşbaşkanları, Barış Anneleri ve yüzlerce kişi katıldı. Kadınların Botan bölgesine özgü kıyafetlerle katıldığı programı, birçok kişi kalabalıktan kaynaklı salon dışında izlemek zorunda kaldı. 

GÖZALTILARA TEPKİ 

Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde hayatını kaybedenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan programda, kent genelinde bu sabah yapılan ev baskınlarında aralarında DBP İl Eşbaşkanı Ayşe Altay ile HDP Cizre Belediye Eşbaşkan Adayı Berivan Kutlu’nun da bulunduğu çok sayıda kadın siyasetçinin gözaltına alınmasına tepki gösterildi. Geçmiş dönemlerdeki seçim çalışmalarını da kapsayan sinevizyon gösteriminin ardından HDP İl Eşbaşkanı Zeki İrmez konuştu. 

AÇLIK GREVİ EYLEMİ SELAMLANDI

Geçmiş dönemlerdeki parti üyelerinin tutuklanmalarına değinen İrmez, tüm baskılara rağmen mücadele etmeye devam ettiklerini vurguladı. 31 Mart tarihinde belediyelere atanan kayyumları göndereceklerini kaydeden İrmez, AKP’nin umudunun kırıldığını ve korku içerisinde olduğunu ifade etti. PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması amacıyla Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile birlikte tutukluların girdiği açlık grevi eylemini selamlayan İrmez, “Bu karar bizim de kararımızdır. Tecrit kalkmayana kadar geri adım atılmayacak” dedi. 

KAÇMAZ: BU SEÇİMLER REFERANDUMDUR

Daha sonra konuşan HDP’li Kaçmaz ise, tecrit kalkmayana kadar ülkeye barış ve demokrasi gelmeyeceğine vurgu yaptı. Parti çalışanlarına dönük gözaltı furyasına tepki gösteren Kaçmaz, “Daha önce de bunu yaptılar. Ancak bu halk baş eğmedi. Biz bu mücadeleyi halkın geleceği ve özgürlüğü için veriyoruz. Dolayısıyla bu seçimler referandum niteliği taşıyor. Seçimler, halka dönük zulüm ve irade gaspına karşı mücadele anlamına geliyor” diye konuştu. 

Kaçmaz’ın konuşmasının ardından belediye eşbaşkan adayları tanıtıldı. Yurttaşlar ve eşbaşkan adaylarının halayı ile program son bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sosyal medyada tanıştığı kızın evine gitti ve olanlar oldu Nazdar’dan hayranlarına müjde Dengbêj Şakiro’nun Ankara’daki evi "Hayat Hikayesi..." Hatay’da hayatını kaybeden iki gerillanın kimlikleri açıklandı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Albayrak'a omuz atan Soylu'dan kameralara tebessüm