‘MHP’nin seçim şarkısı eski bir Kürtçe şarkıyla aynı. Dinleyin siz karar verin…

27773 izlenme30 Ocak 2019
Reklamlar

‘MHP’nin seçim şarkısı eski bir Kürtçe şarkıyla aynı. Dinleyin siz karar verin…

Mustafa Yıldızdoğan’ın MHP’nin yerel seçim kampanyası için hazırladığı “Hep Birlikte Türkiye’yiz” şarkısı ile Koma Berxwedan grubunun “Buheşta Cihane” şarkısının müziklerinin aynı olduğu iddia edildi.

Çok sayıda şarkının çalındığını ortaya çıkaran “Serhad Eyalet Lordu” isimli bir Twitter kullanıcısı, Mustafa Yıldızdoğan’ın MHP’nin yerel seçim kampanyası için hazırladığı ve aday tanıtım toplantısında söylediği “Hep Birlikte Türkiye’yiz” şarkısı müziğinin, Koma Berxwedan müzik grubunun 1991 yılında çıkardığı albümündeki “Buheşta Cihane” isimli Kürtçe şarkıyla aynı olduğunu öne sürdü.

Yıldızdoğan’ın Twitter hesabının da eklendiği paylaşımda, “Sayın Mustafa Yıldızdoğan, bir partiye seçim şarkısı için yaptığınız bu eserin müziğinin; Kürt müzik grubu Koma Berxwedan’ın 1991 yılında çıkardığı albümündeki bir şarkı ile aynı olması tesadüf mü? Ayrıca bu konuları sizinle daha önce konuşmuştuk yapmayınız lütfen!” ifadelerine yer verildi.

 

MHP şarkıcısı Mustafa Yıldızdoğan’ın MHP adayları için söylediği şarkının Kürt sanatçıların oluşturduğu Koma Berxwedan’ın 1991 yılındaki bir stranından çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Trump'tan Türkiye’ye bir tehdit daha Kürt‘leri Üzen Haber... Son dakika... İstanbul'da patlama: ölü ve yaralılar var ÇUKURCA’DA ÇATIŞMA ÖLÜ VE YARALI VAR FLAŞ HABER

Bakmadan Geçme!

KAPAT
UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Akhisarspor'un rakipleri belli oldu